Hypotéka na kúpu pozemku

Kúpa pozemku financovaná hypotékou alebo iným úverom na bývanie zabezpečeným nehnuteľnosťou je väčšinou prvou fázou pri výstavbe rodinného domu.

 

Prvou dôležitou informáciou pre Vás bude výška úveru, ktorú Vám banka na kúpu pozemku môže poskytnúť. Táto výška sa pohybuje v rozmedzí 50-90 % z jeho hodnoty. Podmienky pre financovanie pozemku nie sú v bankách jednotné. Niekde od Vás budú vyžadovať, aby na pozemok už bolo vydané stavebné povolenie, v iných bankách bude postačovať UPI (územno-plánovacia informácia) od obce, že pozemok je určený na zastavanie. Samozrejme rozhodujúcou informáciou pri určení hodnoty pozemku je aj lokalita, kde sa pozemok nachádza.

 

Samozrejme ak ako záložné právo v prospech banky použijete inú nehnuteľnosť s dostatočnou hodnotou, poskytne Vám banka aj 100% financovanie z hodnoty Vami kupovaného pozemku.

 

 

Aby ste sa vyhli akýmkoľvek nejasnostiam a z nich následným komplikáciám, treba už pri kúpe pozemku pozorne vyberať financujúcu banku. Ak na pozemku bude záložné právo banky, tak aj nehnuteľnosť, ktorú na ňom postavíte musí byť založená v prospech rovnakej banky. Z tohto dôvodu Vám naši špecialisti už pri financovaní kúpy pozemku vysvetlia aj spôsoby financovania výstavby, ktoré Vami vybrané banky majú.

© 2019 RENOMIA HYPOHOUSE s.r.o.