Novinky & Blog

 • Vláda a Slovenská banková asociácia podpísali memorandum o zrušení bankového odvodu od 1. júla.

  Peniaze, ktoré banky doteraz na odvode zaplatili, sa presunú do Rozvojového fondu Slovenska, z ktorého budú financované štátne aj súkromné projekty ako nájomné bývanie, zdravotníctvo, či školstvo (1 mld €).
   čítať viac
 • Opatrenia v oblasti odkladu splátok úverov

  Vláda sa dohodla s predstaviteľmi Slovenskej bankovej asociácie na zmenách pri splácaní úverov v súvislostí so šírením koronavírusu. Vychádzajú tak v ústrety množstvu požiadaviek zo strany klientov bánk, ktorí sa kvôli mimoriadnej situácii dostali do zložitej životnej situácie a nemôžu splácať svoje záväzky v bankách. Návrh prináša možnosť bezodplatného odloženia splátok až o deväť mesiacov. 


   čítať viac
 • Daňový bonus

  Obdobie ročného zúčtovania za rok 2019 sa blíži a klient, ktorý spĺňa podmienky si môže uplatniť daňový bonus.


   čítať viac
 • Služby notára pri uzavretí hypotekárneho úveru

  Notár pomáha pri riešení bežných životných situácií. Ľudia ho najčastejšie kontaktujú pri spisovaní a kontrole zmlúv, dedení, alebo delení spoločného majetku manželov, či partnerov. Zároveň slúži aj na overovanie podpisov na právnych dokumentoch, osvedčeniach o správnosti odpisu, alebo fotokópiách listín.


   čítať viac
 • Ťažší prístup k hypotékam. Štát chce zakázať príliš vysoké splátky

  Štát chce pribrzdiť výrazné zadlžovanie Slovákov. Maximálny podiel splátky na príjme klienta sa podstatne zníži. Výnimku budú mať mladí.
   čítať viac
 • Vybavte si už dnes úver na novostavbu

  Aktuálne je na realitnom aj na hypotekárnom trhu bežné kupovať a financovať úvery na novostavbu – byt/dom –, ktorá je zatiaľ iba na papieri. Takáto nehnuteľnosť môže byť odovzdaná do užívania o rok, prípadne aj o dva roky. Napriek tomu už teraz môžete na daný projekt získať úver v banke. Jedná sa o tzv. developerskú hypotéku.


   čítať viac
 • Najvýhodnejšia úverová ponuka od sprostredkovateľa

  Nie je jednoduché vyznať sa v množstve spoločností ponúkajúcich sprostredkovanie hypoték a iných úverov. Vybrať si serióznu spoločnosť a nedať sa oklamať marketingovými nástrojmi je skoro nemožné.


   čítať viac
 • Skôr ako podáte žiadosť o úver

  Ak ste sa rozhodli, že by ste chceli riešiť svoje bývanie pomocou hypotéky/úveru, je dôležité vedieť, koľko času a informácií na to potrebujete. Spoločnosť RENOMIA HypoHouse je tu nato, aby vám so všetkým pomohla.


   čítať viac
 • Fixácia úrokovej sadzby k úveru

  Pri aktuálnych úrokových sadzbách odporúčame našim klientom dlhodobejšiu fixáciu. Výhodou viacročnej viazanosti je, že klienti získajú istotu pred prípadným nepriaznivým vývojom sadzieb na trhu, ako aj skutočnosť, že budú splácať počas dlhšieho obdobia rovnakú mesačnú splátku.
   čítať viac
 • Priaznivé obdobie na hypotéky

  Aktuálna situácia na trhu je veľmi priaznivá na to, aby ste si zobrali hypotéku. Napriek tomu, že cena nehnuteľností je vyššia, úrokové sadzby sa aj pri dlhších fixáciách znižujú, a to aj pod 1 % pre každého bez nutnosti poistenia úveru.
   čítať viac
 • Tlačenie peňazí je späť

  Nakoľko sa Európska centrálna banka rozhodla tlačiť peniaze ďalej, neoplatí sa vám držať vlastné financie na účtoch. Radšej ich investujte do kúpy novej nehnuteľnosti a dofinancovať bývanie môžete s výhodnými úrokovými sadzbami na úvere aj naďalej.

   


   čítať viac
 • Úroky stále klesajú

  Niekto si už možno ani nepamätá, že úrokové sadzby sa v minulosti pohybovali vo výške 6 %. Dnes je však už úplne iná situácia a úrokové sadzby hypoték sa dostávajú na svoje historické minimá. U našich susedov úroky pomaly stúpajú a preto je čas možno aj pre vás, využiť aktuálne výhodné podmienky bánk s dlhšiou fixáciou pod 1 %.
   čítať viac
 • "Regulácia poškodí klientov" autor NEXT FUTURE

  "Navrhovaná novela, o finančnej regulácii, v konečnom dúsledku poškodí klienta." V tomto zmysle sa vyjadrujú aj špecialisti priamo z bankového prostredia.
   čítať viac
 • Na postupné sprísňovanie reagujú banky stále výhodnejšími podmienkami.

  Najčastejšie v poslednom období odpovedáme klientom na otázku, či je ešte hypotéka stále výhodná. Jednoznačne áno. To čo sa aktuálne na trhu hypoték a úverov na bývanie deje, nie je zhoršovanie ich podmienok. Jedná sa skôr o optimalizáciu zameranú na znižovanie rizika nadmerného finančného zaťaženia obyvateľstva.


   čítať viac
 • Zásadné zmeny v hypotékach

  Dôležité zmeny, ktoré výrazne zasiahli do posudzovania bonity a príjmov klientov. Možnosti získania 80-100% hypoték sa stále zužujú.


   čítať viac
 • Financovanie bývania prostredníctvom hypotéky

  Financovanie bývania prostredníctvom hypotéky je aktuálne stále výhodnejšie, zároveň sa ale kritériá na jeho získanie sprísňujú.


   čítať viac
 • Podmienky predčasného splatenia hypotéky po 21.3.2016

  Od 21. marca 2016 nadobudol účinnosť nový zákon o úveroch na bývanie. Ten priniesol hranicu maximálneho poplatku za predčasné splatenie úveru vo výške 1 % a možnosť každý rok splatiť až 20 % z úveru bez poplatku, ako mimoriadnu splátku.


   čítať viac
 • ŠPM – príjmová hranica od 1.7.2017 do 30.9.2017

  Príjmová hranica k získaniu hypotéky pre mladých sa od 1. júla 2017 znižuje z doterajšej sumy 1.287 eur na sumu 1.166,10 eur. Táto hranica je platná do 30.9.2017.

   


   čítať viac

© 2019 RENOMIA HYPOHOUSE s.r.o.