Naspäť

Fixácia úrokovej sadzby k úveru

Pri aktuálnych úrokových sadzbách odporúčame našim klientom dlhodobejšiu fixáciu. Výhodou viacročnej viazanosti je, že klienti získajú istotu pred prípadným nepriaznivým vývojom sadzieb na trhu, ako aj skutočnosť, že budú splácať počas dlhšieho obdobia rovnakú mesačnú splátku. Preto je dôležité myslieť na to, ako by sa nám zmenila splátka, ak by sa sadzba zvýšila o 0,5 – 1 %.

Pri fixácii 5 – 10 rokov si vieme presne spočítať, koľko nám mesačne z príjmu ostane, a môžeme sa sústrediť na ďalšie investície či už do domácnosti, na dovolenku, alebo na kúpu nového auta.

Ak kupujeme nehnuteľnosť na prechodné obdobie, vieme tomu prispôsobiť aj fixáciu. Ak by bolo medzičasom nutné nehnuteľnosť predať alebo refinancovať úver, pokuta za predčasné splatenie – teda mimo obdobia fixácie – je maximálne 1 % z aktuálneho zostatku. V praxi to znamená, že pri úvere 100 000 eur je pokuta najviac 1 000 eur.

Dané obdobie je priaznivé aj pre refinančné úvery, a preto nečakajte, kedy vám banka zníži úrokovú sadzbu. Kontaktujte nás a my vám poradíme, ako si znížiť sadzbu aj bez pokuty za predčasné splatenie úveru.

 

© 2019 RENOMIA HYPOHOUSE s.r.o.