Naspäť

Vybavte si už dnes úver na novostavbu

Aktuálne je na realitnom aj na hypotekárnom trhu bežné kupovať a financovať úvery na novostavbu – byt/dom –, ktorá je zatiaľ iba na papieri. Takáto nehnuteľnosť môže byť odovzdaná do užívania o rok, prípadne aj o dva roky. Napriek tomu už teraz môžete na daný projekt získať úver v banke. Jedná sa o tzv. developerskú hypotéku.

Projekt ponúkaný developerom si klient financuje prostredníctvom úveru v banke, príp. aj viacerých bánk, ktoré s developerom spolupracujú, tie ho ponúkajú ako produkt. Banka tak priamo komunikuje so staviteľom/developerom, kontroluje všetky potrebné dokumenty a zároveň sleduje aktuálny stav výstavby projektu. To v praxi pre klienta znamená menej potrebných podkladov, úsporu za znalecký posudok, nižšie náklady na hypotéku a menej času na posúdenie nehnuteľnosti, čiže kratší proces schválenia úveru.

Ak sa klient rozhodne pre kúpu bytu v developerskom projekte, mal by si preveriť serióznosť staviteľa a možnosti financovania. Za serióznosťou staviteľa väčšinou už stoja kvalitné stavby a spokojní obyvatelia nehnuteľností. Veľkú dávku istoty dodáva aj financujúca banka.

Keďže nehnuteľnosti v budúcej alebo v už prebiehajúcej výstavbe majú svoje špecifiká pri financovaní, klienti ocenia spoluprácu so sprostredkovateľom – s hypotekárnym brokerom – ešte viac. Spoločnosť RENOMIA HypoHouse je pripravená stáť pri Vás počas celého procesu a sledovať jednotlivé podmienky zmluvy, čerpania financií až po jeho ukončenie a Vaše šťastné nasťahovanie do nového bývania.

© 2019 RENOMIA HYPOHOUSE s.r.o.